aktualizováno: 09.09.2017 17:42:36 

MORAVSKÉ DĚTI - Holešovský dětský sbor

Stalo se
Nejnedávnější události našeho sboru.

SRPEN

Letní soustředění na Rusavě

Jako každý rok jsme se v srpnu setkali na letním soustředění, které se jako obvykle konalo v hotelu Ráztoka na Rusavě. Kromě stálých členů jsme mezi sebe přivítali i šest nováčků, kteří s námi absolvovali celé čtyři dny. Mimo celosborové a dělené zkoušky jsme se věnovali také sportovním aktivitám, ale také společenským hrám, dokonce jsme jeden večer opékali špekáčky u táboráku.

Odvedli jsme velký kus práce, především na skladbách, jež budeme zpívat na koncertním turné v Japonsku, které se již kvapem blíží.

 

fotografie pořídili členové sboru

ČERVENEC

Festival v Rakousku

Letní prázdniny sbor zahájil na mezinárodním festivalu European Art 47, který se konal v jižním Štýrsku v Rakousku. Festivalu se zúčastnily soubory z Bulharska, Řecka, Kosova, Rumunska, Švýcarska, Rakouska a Moravské děti z České republiky. Festival nebyl soutěžní a jednotlivé koncerty se konaly na několika místech. Měli jsme tak možnost poznat místa, jako např. Hatzendorf, druhé největší město Rakouska Graz, zámek Kornberg a hrad Riegesburg, kde jsme také využili krátce místní přírodní koupaliště, neboť i ve stínu bylo přes 30°C. Organizátoři pro nás připravili ubytování na internátě prestižní rakouské hotelové školy v malém lázeňském městečku Bad Gleichenberg, kde se každému velmi líbilo. Sladkou tečkou zájezdu byla prohlídka čokoládové manufaktury Zotter v Berglu, kde jsme měli možnost vidět celou výrobu čokolády, i odkud vše pochází. V závěru prázdnin čeká sbor tradiční letní soustředění na Rusavě, kde budeme pracovat nejen na programu pro koncertní turné do Japonska, ale i na přípravách vánočních koncertů.

Činnost neziskových organizací i sboru by ale nebyla možná bez grantové podpory Města Holešova z tzv. „akce milion“, za kterou za Moravské děti děkujeme.

foto Olga Michálková

TOPlist